Altaro Offsite Server (AOS) to darmowa aplikacja serwerowa dla użytkowników Altaro VM Backup. Serwer Altaro Offsite działa jako cel kopii zapasowych do zdalnej lokalizacji za pośrednictwem Internetu – połączenia WAN.

Wielu klientów

Altaro Offsite Server ma zaimplementowaną autoryzację wielu kont i ma na celu umożliwienie wielu użytkownikom lub klientom tworzenia kopii zapasowych na tym samym serwerze zewnętrznym. Oddzielne konta użytkowników i klucze szyfrowania zapewniają, że użytkownicy mają dostęp tylko do własnych danych kopii zapasowej.

Deduplikacja

AOS obsługuje technologię rozszerzonej deduplikacji Altaro, która zapewnia doskonałe współczynniki deduplikacji danych źródłowych przed ich przesłaniem. Zmniejsza to czas trwania kopiowania i znacząco obniża wymagania dotyczące przepustowości łącza WAN. Deduplikacja jest wykonywana na wszystkich maszynach wirtualnych (VM) jednego użytkownika lub może być rozszerzona na wiele kopii zapasowych klientów, jeśli używają tego samego klucza szyfrowania.

Przyspieszenie WAN

Zainstalowanie serwera kopii zapasowej poza siedzibą firmy pozwala Altaro VM Backup zoptymalizować sposób, w jaki przesyła zmiany VM przez połączenie internetowe. Zapewnia to bardzo wydajny transfer danych kopii zapasowej, zapewniając, że tylko nowe dane, które nigdy wcześniej nie były backupowane, są przesyłane przez sieć.

Szyfrowanie i kompresja

Możesz włączyć szyfrowanie i kompresję kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

Łatwa instalacja

Altaro Offsite Server można zainstalować na dowolnym urządzeniu z systemem Windows Server (2012+).

Wdrożenie chmury publicznej

Altaro Offsite Server można zainstalować na dowolnym systemie Windows Server, można go więc również wdrożyć na maszynie wirtualnej działającej na Microsoft Azure lub innej chmurze publicznej. Umożliwia to dostawcom usług IT i użytkownikom przechowywanie kopii poza siedzibą firmy w środowisku chmurowym.

Darmowy

AOS nie wymaga żadnej dodatkowej licencji. Jest zawarty w cenie wszystkich wersji Altaro VM Backup.

Dla firm świadczących outsourcing IT

Jeśli jesteś dostawcą usług IT, który dostarcza w swojej ofercie BaaS (Backup as a Service), możesz:

  • Hostować i zarządzać kopiami zapasowymi klientów w swoim Data Center lub w chmurze publicznej.
  • Korzystać z Altaro Cloud Management Console do zarządzania i monitorowania wielu serwerów zewnętrznych Altaro z jednego miejsca.
  • Otrzymywać raporty przechowywania zarówno rzeczywistych danych kopii zapasowej na dysku, jak i źródłowych danych maszyn wirtualnych (nieskompresowane i niededuplikowane), dzięki czemu możesz wykonywać w prosty sposób rozliczenia BaaS co miesiąc.

Masz więcej pytań na temat produktów Altaro VM Backup? Zapraszamy do kontaktu! – www.altaro.com.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.